Форум Херсона. Форум Херсонской молодежи, флейм, фотографии Херсона, политика в Херсоне, сетевой форум, сети Херсона


Приветствуем на Форум Херсона. Форум Херсонской молодежи..

На данный момент Вы находитесь на форуме как Гость и имеете очень ограниченные возможности и права. Что бы писать или отвечать в темах, загружать картинки, файлы на форуме Вам нужно зарегистрироваться, что совершенно бесплатно. Регистрация очень быстрая, не откладывайте эту процедуру!

Если возникнут проблемы с регистрацией напишите нам.

Галерея форума Блоги пользователей Список банов
Вернуться   Форум Херсона. Форум Херсонской молодежи. > > >
Регистрация СправкаСтатистика Пользователи Календарь Сообщения за день

Радиоаматорство для работников паяльника и канифоли

Тема: ЧПУ Ответить в теме
Ваше имя пользователя: Для входа нажмите здесь
Проверка вопроса системы антиспама "NoSpam!"
4 дабавить 31 и Атнять 4
Image Verification
Пожалуйста, введите шесть букв и/или цифр, которые изображены на картинке.

Заголовок:
  
Сообщение:
Иконки для сообщения
Вы можете выбрать иконку, характеризующую сообщение:
 

Дополнительные опции
Другое

Просмотр темы (Новые вначале)
09.07.2021 08:56
VoVaN
Продовження пригод фанерного 3Д-принтера.

Фрезерування АМГ.

Квадрат 10х10 мм, глибина фрезерування 0,3 мм. Фреза - три заходи, 3 мм діаметром.
Вложение 293763
Вложение 293764
06.07.2021 23:12
VoVaN Доробив на свій принтер систему точного позиціонування по Z та трохи модифікував його софт. Тепер він прям ващє файно фрезерує усяку дрібну фігню. Повільно, через дуже не жорстку конструкцію як для таких навантажень, але точно.

Тестове зубчасте колесо (чорнове фрезерування та, на половину глибини, чистове), фреза 1 мм.
Вложение 293742
Вложение 293743
Вложение 293744
Вложение 293745
Верхня площина колеса теж оброблена.
Я прям максимально задоволений результатом.

Схоже, тепер можна знову повернутися до ідеї фрезерування плат, тепер точність дозволяє.

До речі, хто який софт для ЧПК-фрезерного роутинга використовує? 2Д усілякого повно, а от 3Д не дуже, і здебільшого те що бачив - лайно якесь.
27.12.2020 20:36
VoVaN Закінчив.

Вложение 292371
Вся ця радість кріпиться на обрізку рами від К-750. Панель можна обертати навколо вертикальної вісі у межах 90 градусів. Кабелі проходять всередині стійки.

Вложение 292372
Кнопки поки що які є. Згодом, можливо, поміняю, бо мені не надто подобається як вони натискаються.
Також планую переробити корпус: вирівняти передню поверхню від артефактів друку, пофарбувати у світлий колір та нанести лазером гравіювання.
Але поки що руки не дійшли.

Вложение 292373
Із платою вирішим не заморочуватися та використав макетну із процесором STM32F103xx. А ще китайські шмарклі та МГТФ.

Вложение 292374
UI повністю переписав. Зараз основний елемент керування - енкодер. Функціональність кнопок залежить від поточного режиму та налаштувань. Загалом для керування процесом достатньо двох кнопок (зелені), вони згруповані із кнопкою останову двигуна та винесені на край панелі задля забезпечення керування однією рукою навпомацки.
Окрім автоподачі та різьб додав ще режим стургання пазів та навивання пружин. Але ще не тестував фізику процесу.
Ще там є USB на якому піднятий віртуальний COM-порт, тож в принципі є можливість керувати процесом з ноутбуку. А от витиснути з цієї плати ресурси на ще один кроковий двигун для поперечної подачі буде не дуже просто.

Вложение 292375
Крім того подарував своєму ТВ-16 на різдво новий патрон.
Вопщєм результатом задоволений, все працює як хотілося.

Якщо комусь раптом захочеться відтворити - можу поділитися кресленнями, схемою (яку для цього спочатку доведеться накреслити) та прошивкою. Опенсорс, і все таке.
01.12.2020 20:01
Omar Ну й де ця піч , центрифуга , та саме незрозуміле на якому склі свого фенікуляра (бінокля ) ваше свяцтво це наносило ?
Будь ласка фото ! Для Розуміння .
01.12.2020 11:38
VoVaN Додав у софт розрахунок таблиць різання (глибина зовнішньої, зменшення діаметру для внутрішньої, глибина внутрішньої).
Вложение 292146
Поки що без вказання метала що обробляється, тож без урахування коефіцієнта підйому різьби.
Залишилося додати у шрифт кирилицю. Та зробити, нарешті, якийсь файний пульт.

Вложение 292143
Напівчистовий прохід, подача 0,05 мм.

Вложение 292144
М19х0,7 по нормальному металу. "Рве різьбу".

Обкатую виготовлення різьби великого діаметра із малим кроком, хочу переробити енкодер та змінити спосіб кріплення диску. Зараз він кріпиться на трьох гвинтах, але це не дуже підходить бо викликає деформацію у точках притискання. Можна було б просто додати металеву шайбу, але це збільшить розміри. Планую зробити там різьбу по зовнішньому діаметру вала та пригвинтити туди диск тонкою гайкою. Цього має бути достатньо аби забезпечити рівномірність притискання.
Вложение 292145
Різьбова пара М37х0,7. Вийшло майже ідеально.

* * *

Проапгрейдив лазер, тепер 3,5 Вт. Смалить - страшне!
Вложение 292147
Коли щось пішло не так, InkScape трохи помилився із масштабом та зробив модулятор на виріст.
(це якась рандомна зім'ята чернетка, а не робочий матеріал)
26.11.2020 19:32
Omar
Цитата:
Сообщение от VoVaN Посмотреть сообщение
подовбатися із своїм саморобним енкодером
Для чого єнкодер якщо у цьому станку вже є додатній вал із різними відносними передачами ? Які рвуть різьбу на ваших фото , шкільний станок набагато краще в стандартній комплектайіЇ також рве різьбу.

І друге питання яким чином лазером можливо на поверхності кварцу випалити хоч що ? Якщо кварц на 90% прозория для ІЧ випромінювання ?
26.11.2020 08:01
glen61
Цитата:
Сообщение от VoVaN Посмотреть сообщение
Все. Довів прототип системи до стану який мені подобається Прогнав останні баги з софту та дещо підремонтував механіку. Маточну гайку по-хорошому треба міняти, але наразі трохи привів її та фіксатор до ладу, що зменшило люфти удвічі. Поки що на цьому можна зупинитися.
Далі - лише скласти все разом та зробити пульт...
Від налагоджувальника верстатів з ЧПУ 6 розряду з багаторічним стажем - РЕСПЕКТ!!! Поважаю!!!
25.11.2020 23:30
VoVaN Все. Довів прототип системи до стану який мені подобається Прогнав останні баги з софту та дещо підремонтував механіку. Маточну гайку по-хорошому треба міняти, але наразі трохи привів її та фіксатор до ладу, що зменшило люфти удвічі. Поки що на цьому можна зупинитися.
Далі - лише скласти все разом та зробити пульт.

Трохи детальніше по залізу.
Вложение 292053
Двигун - 23HS8430B 3.0A 18 кг/см (860 гривень на момент покупки).
Драйвер - DM556 (700 гривень). Бюджетний, але мені сподобався.
БЖ - 24V 6A (620 гривень).
Енкодер.
Контролер - STM32F103R8T. Хвилювався що може не вистачити швидкодії, але де там, він приблизно 96% часу займається нічим. І це при тому що на відміну від ардуїншиків по-перше використовується саморобний енкодер замість промислового, а по-друге реалізована інтерполяція поміж відліками.

Вложение 292054
Вложение 292055
Нарізав три тестові різьби: М6х1, М8х1,25, М10х1,5. І ще ту саму 1/2"-20, але вона у кадр не потрапила. Проблем не виникло. Увесь процес нарізання різьби складається із почергового натискання двох кнопок та підкручування маховичка подачі врізання. Можливо колись і на нього поставлю моторчик.

Вложение 292056
Різьба робилася не зовсім правильним різцем, але профіль норм, гайки тех накручуються добре.

Вложение 292057
Матеріал, до речі, це алюміній переплавлений з відходів. У даному випадку я не контролював його склад, тож механічні властивості у нього такі собі. Як можна бачити - трохи тягнеться. По-правильному варто було б розвернути різцетримач на 30 градусів та подавати його по верхнім салазкам. Це значно зменшило б ширину різання, а відтак забезпечило б значно кращу поверхню. Хоча і так вийшло ЗБС.

У подальших планах: корпусувати; замінити двигун шпинделя на кіловатний трифазний (зараз стоїть якесь напівгоріле опудало із пусковою обмоткою, який вже сам не стартує тож я його заводжу як моторний човен) та викинути к х*рам контрпривод; підключити керування частотника до контролера подачі - тоді можна буде різати з автоматичним гальмуванням шпинделю, реверсом, та іншими плюшами.
22.11.2020 01:17
VoVaN Після двогодинного пошуку у продажу на цьому континенті болтика 1/2"-20UNF я бомбанув сильніше ніж при звичайному пошуку у продажу чогось дивного, прийняв вольове рішення що далі так жити не можна, та пішов дороблювати недороблену електрогітару.

Довелося трошки подовбатися із своїм саморобним енкодером оскільки він виявився не достатньо точним, та трохи із фізикою/математикою. Але в цілому макетна система вийшла не складна.
Вложение 292033


Залишилося її оформити у якийсь пристойний формат.
Наразі є режим нарізання різьби (яку можна задавати у міліметрах або TPI), режим автоподачі, ручне керування з джойстика, а також можливість автоматичної зупинки різання у заданій координаті та відведення різця на початкову позицію. Розмірковую над тим щоб додати режим стругання пазів, оскільки потужності двигуна дофіга і трошки.

Різьби вже ріжуться, хоча і є певні недоліки, які потребують налагодження. Формальна роздільна здатність привода - один мікрон.
Перша та друга різьба, нарізана цим станком (принаймні, за ті 12 років коли він мій):
Вложение 292029
Вложение 292030
Вложение 292031
Вложение 292032
Зокрема треба поміняти/полагодити дещо у механіці, бо вона крива і люфтить (що не дивно, оскільки станку вже років 70). Хорошим варіантом було б поставити замість рідного ходового гвинта сучасну КГП, але це означатиме нероз'ємну ходову гайку, чого мені б не хотілося.
31.12.2018 19:04
alexandrius Оживим ветку новогодним самоподарком Добрался до поворотной оси.
17.10.2017 22:02
Lukas
Цитата:
Сообщение от VoVaN Посмотреть сообщение
Ви будете сміятися
Ты считаешь всех дураками? Только дураки смеяться будут... Остальные(именно в твоей ситуации) либо пройдут мимо, либо попытаются помочь... Да, помощи ты не добился, и никто не пошутил над тобой...
По теме, ИМХО, ось Z перекошена... Судя только по навыкам в ручном сверлении... Нужно очень постараться поставить неперпендикулярно сверло, чтобы оно "каплю" оставило. Явно начинает сверлить в одной координате, а продолжает в другой... Программно ты так провтыкать не мог, явно перекашиваешь сверло...
05.10.2017 20:15
VoVaN Ви будете сміятися

Вложение 276650
Основна проблема - механіка. Вона зовсім-зовсім не може в бічні навантаження, та й двигун занадто важкий. Як результат - погана точність та й взагалі немає перпендикулярності між осями.

Перша спроба:
Вложение 276651
Вложение 276652
Вложение 276653
Ряд отворів 0,5мм через 1мм, та різ зроблений фрезою.
23.09.2017 21:47
alexandrius

Первый пуск выполнен. Пошкрябал немного обрезок деревяшки.
20.09.2017 21:26
Debian это видимо луна так влияет на всех с ЧПУ, сегодня в закаленной детальке надо было вырезать щель 0.65 мм глубиной 30 и пару резцов из победита, пришлось тоже расчехлять
20.09.2017 08:47
VoVaN
Цитата:
Сообщение от Lukas Посмотреть сообщение
Не пожалел 10 минут времени.
ну все-все, переміг

Цитата:
Сообщение от Lukas Посмотреть сообщение
ворд-специальная вставка-неформатированный текст. Потом меняешь запятые на точки, и кавычки на пустой текст... Да, немножко замудрено получилось, но без установки каких-либо спец программ.
ну, на тому ж bash-і я б це реалізував швидше (кажу за себе) ніж на екселі, і це було б дійсно без "спец-програм", бо, наприклад, офіс є не на всіх моїх машинах, а баш - на всіх :-Р

та й взалі, якщо вже все одно потрібно робити заміну - можна просто спочатку згенерувати строки на кшталт "маркер1 0,625 маркер2 0,326\n", а потім всюди замінити перший маркер на "m107\ng1 y0 x", а другий на "g4 p500\nm106 s62\ng0 y". І це так само ближче до головоломки, яку цікаво один раз розгадати, ніж до прикладного рішення.
20.09.2017 08:16
Lukas Не пожалел 10 минут времени. Только в блокноте потом Ctrl+H, поменяешь запятые на точки

ворд-специальная вставка-неформатированный текст. Потом меняешь запятые на точки, и кавычки на пустой текст... Да, немножко замудрено получилось, но без установки каких-либо спец программ.

//об'єднав
20.09.2017 00:05
VoVaN
Цитата:
Сообщение от alexandrius Посмотреть сообщение
Принимайте в ряды ЧПУшников. Не самодельный, если чо. Купил.
Мої вітання! А що збираєшся на ньому робити?

Цитата:
Сообщение от dom13 Посмотреть сообщение
Sprint Layout, экспорт HPGL (центральная линия ), потом в All_to_gcode_v1.5 получаем g - код.
Цікаво, дякую за ідею, не знав що так теж можна
Але все одно трохи не те. Бо це чергова "система дзеркал" з двох етапів, а не щось інтегроване, що має вичерпну інформацію про потрібну геометрію рухів. Наприклад, для забезпечення потрібної точності усі продуктивні рухи мають виконуватися у одному напрямі, наприклад зліва-направо та зверху-вниз (з рештою, це актуально взагалі майже для будь-якого станка, навіть для мого реліктового токарника ТВ-16). Тобто холості рухи теж мають бути детерміновані, а не прокладатися автоматично (ну чи програма має налаштовуватися на потрібну стратегію холостих переносів). Тобто задача елементарна, потрібен просто візуальний конструктор Г-коду, жодного інтелекту. Вже б сам сів писати але просто не віриться що такого ні хто не зробив, то ж і шукаю.

До речі, якщо комусь потрібно - є більш просте рішення. InkScape та плагін під нього про який я вже писав (j-tech photonic tools), він це вміє. Тобто можна намалювати потрібні вектори по координатах, а він доволі гнучко сформує з цього Г-код. Працює, норм, можна користуватися. Переведе у працюючий код що завгодно, хоч ваш автограф, хоч портрет. Але для моїх цілей не підходить: знов таки, немає стратегії холостих рухів, а в моєму випадку це означає механічну похибку близько 0,08 мм, що абсолютно неприпустимо. Ну й плющить мене малювати технічні речі у художній програмі

Цитата:
Сообщение от Lukas Посмотреть сообщение
Ну извини, просил просто и чтоб само рассчитало -я предложил вариант. Если кто-то считает извращением использование екселя в случаях, где блокнот и калькулятор не помогают, то пусть на себя посмотрят, когда покупают 1С для распечатки счетов клиенту, а все остальное ручками пишут
Та не ображайся, я не про те )
Ну серйозно, на будь-чому буде зробити швидше, навіть на php, js чи навіть awk під bash. Чи, з рештою, на самому bash (а це ідея!). На екселі теж можна, але він тут уж зовсім не зручно буде. Ну сам подивись:
Код:
g1 y0 x0 f100

m107
g1 y0 x2.0
g4 p500
m106 s62
g0 y0.625 f500

m107
g1 y0 x2.25
g4 p500
m106 s62
g0 y0.375

m107
g1 y0 x2.5
g4 p500
m106 s62
g0 y0.625

m107
g1 y0 x2.75
g4 p500
m106 s62
g0 y0.375

m107
g1 y0 x3.0
g4 p500
m106 s62
g0 y0.625

m107
g1 y0 x3.25
g4 p500
m106 s62
g0 y0.375

m107
g1 y0 x3.5
g4 p500
m106 s62
g0 y0.625

m107
g1 y0 x3.75
g4 p500
m106 s62
g0 y0.375

m107
g1 y0 x4.0
g4 p500
m106 s62
g0 y0.625

m107
g1 y0 x4.25
g4 p500
m106 s62
g0 y0.375

m107
g1 y0 x4.5
g4 p500
m106 s62
g0 y0.625

m107
g1 y0 x4.75
g4 p500
m106 s62
g0 y0.375

m107
g1 y0 x5.0
g4 p500
m106 s62
g0 y0.625

m107
g1 y0 x5.25
g4 p500
m106 s62
g0 y0.375

m107
g1 y0 x5.5
g4 p500
m106 s62
g0 y1.25

m107
g1 y0 x5.75
g4 p500
m106 s62
g0 y0.375

m107
g1 y0 x6.0
g4 p500
m106 s62
g0 y0.625

m107
g1 y0 x6.25
g4 p500
m106 s62
g0 y0.375

m107
g1 y0 x6.5
g4 p500
m106 s62
g0 y0.625

m107
g1 y0 x6.75
g4 p500
m106 s62
g0 y0.375

m107
g1 y0 x7.0
g4 p500
m106 s62
g0 y0.625

m107
g1 y0 x7.25
g4 p500
m106 s62
g0 y0.375

m107
g1 y0 x7.5
g4 p500
m106 s62
g0 y0.625

m107
g1 y0 x7.75
g4 p500
m106 s62
g0 y0.375

m107
g1 y0 x8.0
g4 p500
m106 s62
g0 y0.625

m107
g1 y0 x8.25
g4 p500
m106 s62
g0 y0.375

m107
g1 y0 x8.5
g4 p500
m106 s62
g0 y0.625

m107
g1 y0 x8.75
g4 p500
m106 s62
g0 y0.375

m107
g1 y0 x9.0
g4 p500
m106 s62
g0 y0.625

m107
g1 y0 x0
як тут ексель допоможе?
19.09.2017 21:40
dom13
Цитата:
Сообщение от VoVaN Посмотреть сообщение
Потрібен якийсь простенький редактор g-кодів.
Sprint Layout, экспорт HPGL (центральная линия ), потом в All_to_gcode_v1.5 получаем g - код.
19.09.2017 18:07
alexandrius Принимайте в ряды ЧПУшников. Не самодельный, если чо. Купил.
19.09.2017 15:31
Lukas Ну извини, просил просто и чтоб само рассчитало -я предложил вариант. Если кто-то считает извращением использование екселя в случаях, где блокнот и калькулятор не помогают, то пусть на себя посмотрят, когда покупают 1С для распечатки счетов клиенту, а все остальное ручками пишут
19.09.2017 11:21
VoVaN
Цитата:
Сообщение от Lukas Посмотреть сообщение
А эксель не подойдет?
А ще кажуть що я збоченець. Моїм найзбоченішим варіантом було написати на PHP

Цитата:
Сообщение от sam-igor Посмотреть сообщение
Честно, не помню, но может посмотреть в T-FLEX
Щось занадто громіздке, тут задача значно простіша.

* * *

Накреслив лінійку, додав паузи після холостих рухів аби заспокоїлись механічні коливання. Отаке вийшло:
Вложение 276325
Крок поміж рисками - 0,25 мм, коротка довжиною 0,375 мм, довга 0,625 мм, центральна - 1,25 мм. Тож можна приблизно порахувати, що лінія завширшки близько 15 мікрон.
Видно як працює PWM та як відбувається набір швидкості та гальмування. До речі, це треба мати на увазі якщо вам потрібна не-пунктирна лінія від лазеру. У даному випадку вона місцями складається з окремих спалахів, які на диво детально пройшли процедуру проявлення та травління. Щоб отримати таку роздільну здатність треба використовувати центрифугу при нанесенні фоторезисту.
Ноу-хау: позаяк неозброєним оком ніфіга не видно що там як іде проявлення такої дрібноти - десь із непотрібного краєчку треба засвітити фоторезист і контролювати процес проявлення по ньому.

Нагадаю, що все це зроблено у абсолютно кустарних умовах, "з сірників та жолудів".
За цим тему нанесення дрібної векторної розмітки вважаю вичерпаною.
Але софт для роботи з Г-кодом та 2Д-моделювання векторів все ще шукаю

ПС
Вложение 276324
Тепер моя старенька бінокля має кутовимірну сітку, зовсім як доросла
18.09.2017 20:52
sam-igor Честно, не помню, но может посмотреть в T-FLEX
18.09.2017 16:39
Lukas А эксель не подойдет?
18.09.2017 13:33
VoVaN Панове фахівці, запитаннячко до вас.
Потрібен якийсь простенький редактор g-кодів. Ну серйозно, у блокноті кодити лінійку з 50+ рисочок та вручну розраховувати координати - це секс. Краще за все - щось векторне. Хотілося б щось примітивне як пейнт, але з нормальним встановленням розмірів та з виходом у g-коді. Той же АртКам чи щось подібне не підходить у даному випадку бо потрібно не "фрезерувати", а просто проходити по векторах, ширина яких не нормується, просто переміщення з однієї координати у іншу. Наразі мені порадили FlatCAM, цікава програма, але чи то не вміє вона таке, чи то я ще не розібрався, але вимагає лише замкнути контури.

Картинка для привертання уваги:
Вложение 276293
Вложение 276294
Вложение 276295
тестова лінзочка, вирізана з покривного скла на заточному станку для токарних різців та вкрита магічними рисочками за допомогою лазера, примотаного до фанерного 3д-принтеру. Я не зміг у різання скла.

Вложение 276296
Воно ж у оптичному тракті. 2 мілса на риску
17.09.2017 00:41
VoVaN Це успіх, явважаю.

Вложение 276281
Оптичне скло, крок поміж рисками 0,2 мм, довжина короткої риски 1 мм, довгої - 2 мм.
Щоправда, виявилося що точності механіки все ж таки дещо бракує, тож доведеться писати програму з корекцією люфтів.
Ну і є ідея як зробити маленький спеціалізований і більш точний станок. Але то вже потім.
15.09.2017 12:08
VoVaN Повертаючись до запитання про дрібне маркування на склі для виготовлення шкал.

1) POSITIV
2) Центрифуга
3) Піч
4) Експонування лазером
5) Проявлення
6) Витравляння
7) Змивання
8) ...
9) ПРИБУТОК

Вложение 276263
Десять рисок довжиною 10мм із кроком 1мм. На жаль, отримати контрастне та чітке фотозображення у відбитому світлі не вдалося, але видно що слід трохи вужчий за мінімальний відлік шкали. Маленька рисочка вимірювальної шкали - близько 30 мікрон (на околицях поля зору вже впливає неортогональність, тож більш-менш переконлива точність вимірювання лише у центрі).
Тут, на жаль, технічних можливостей мого МБС-10 відверто не вистачає для переконливого визначенні ширини риски, тож довелося дістати свій старенький біологічний мікроскоп.

Вложение 276264
150х, на фоні волосини. Скільки вона в діаметрі - я хз, але десь близько 50 мікрон. Якщо так - виходить приблизно 20-25 мікрон, що приблизно співпадає з попереднім виміром. Треба буде взяти калібрований дріт у якості масштабу та порахувати через нього

//
Треба зазначити, що найбільшою проблемою у даному випадку є проявлення. Точніше відношення товщини шару до ширини риски. Тож без центрифугування ніяк не обійтися.
04.09.2017 00:41
VoVaN На винахід не претендую, але довелось вигадувати самому, бо ні де на відповідь не натрапив.

Як сфокусувати лазер, та ще й так щоб у процесі очі не витекли?
Для мого випадку, коли є Z-координата яку можна використовувати для керування фокусом.

1) Налаштовуємо оптику приблизно, виміряємо фокусну відстань теж приблизно. У моєму випадку відстань становила близько 50мм.

2) Пишемо щось на кшталт такого:
Цитата:
G28 Z
G0 X0 Y0 Z40
M106 S255 ;залежить від потужності лазера та налаштувань системи
G1 X100 Z60 F500 ;швидкість подачі - теж саме
M107
Тобто: розмістити оптику запевне нижче фокальної площини, потім увімкнути лазер на максимальну потужність та прорізати лінію, поступово віддаляючи оптичну систему до відстані гарантовано вищої за фокальну площину.


3) Кріпимо на столі аркуш паперу та запускаємо програму

4) Профіт.

Тобто за результатом ми отримаємо пропалений стіл підлогу очі слід на папері; він буде починатися із деякої відстані та десь закінчуватися. Вимірявши ці дві довжини можна розрахувати оптимальну Z-координату. У моєму випадку він починався на 40мм і закінчувався на 60. Тобто, якщо взяти середину:
20/100 = 0,2 мм/мм (швидкість подачі по z відносно x)
(40+60)/2 = 50 мм (середина прорізу, тобто, приблизно точка найгострішого фокусу)
50 * 0,2 = 10 мм (дельта Z)
40 + 10 = 50 мм (Z в абсолютному значенні)
Таким чином, оптимальне фокусування досягається на відстані Z=50. А взагалі хоч якось ріже папір у діапазоні 48-52 мм, тобто припустима глибина відхилення рельєфу поверхні близько 4 мм.
Нафокусувався до того що вийшла пляма менша за 20 мікрон. Засвічувати таким фоторезист - це жахіття якесь. Тож...

...Використовуючи ці дані, та зважаючи на діаметр променя на виході з об'єктиву - можна розрахувати кут сходження, а вже його використовувати для налаштування розміру плями світла через зміну Z-координати. Щоправда треба мати на увазі що у китайського гівна (наприклад, у мого лазера) пляма аж ніяк не кругла, і чим більше вона розфокусується - тим некруглішою вона стає. Але це все одно краще ніж 100 проходів на 1мм ширини без пропусків.

* * *

Наразі це все виглядає так:
Вложение 276007
Вложение 276008
Оформив у такий самий швидкоз'ємний корпус як у друкуючої головки.
27.08.2017 21:32
VoVaN
Цитата:
Сообщение от Lukas Посмотреть сообщение
Имхо подойдет Арткам.
За півтори доби плясок з бубном вдалося його перемогти І формат G-кодів теж. Добре хоч що там є можливість писати свої скрипти для пост-процесінгу згенерованого коду.

Цитата:
Сообщение от Lukas Посмотреть сообщение
Кстати, а лазер пленку оракал или скотч не сможет прожечь? можно по принципу гравировки резануть контуры, а потом отклеить области, которые нужно травить, только слишком грубо выйдет.
Так, ріже. Навіть поліімід. Так можна, наприклад, вирізати усілякі трафарети. Зокрема, для нанесення паяльної пасти.
Але для власне виготовлення провідників на платі, як на мене, чисте збочення.

ПС
До речі виявилося що я рік використовував підгорівший драйвер двигуна. Рік, чорти б його вхопили, намагався визначити походження артефактів на зовнішніх поверхнях: геометричні розміри не порушені, а виглядає так, ніби є регулярний пропуск кроків, чи підклинювання. Тобто "сходинки". Вже й підшипники міняв не один раз, і іншу механіку. І тільки під мікроскопом на трасах по фоторезисту стало видно що двигун спочатку пропускає 1/16 кроку, а потім на наступному робить 2/16. 12 мікрон ніби то і не багато, але, як виявилося, достатньо. Щось не так із джерелом опорного струму, чи що. Замінив драйвер - все запрацювало як треба, та ще й дуже тихо.
26.08.2017 18:42
VoVaN Можна малювати по полікарбонату, навіть прозорому:
Вложение 275837
Лайфхак: якщо потужність недостатня для того щоб впевнено "чіпляти" прозорий чи світлого кольору матеріал - можна пофарбувати його чорним маркером Потім він легко стирається.

Спробував різати товсті полімери (бо плівки ріже аж бігом). Не вийшло. Що полікарбонат, що пінополістрирол. Різ заглиблюється десь на півміліметра, далі забитий вугіллям. Тож можна зробити висновок що температура у плямі контакту не перевищує 400 градусів і баланс рівняння окислення вуглецю зміщений уліво. Щоб впевнено різати органічні матеріали потрібна більша температура, тоді речовина розкладається не до вугілля, а до вуглекислого газу. А так - майже АБЛЯція.

Об'єктив лазерного модуля бовтається. Китайці як завжди не змогли в точну різьбу. Закрутив його майже до кінця - це дало фокусну відстань у 62мм. Що дуже зручно, бо коли кут сходження променя близько двох градусів - немає мороки із фокусуванням та товщиною оброблюваного матеріалу, так як і його формою. Міліметр туди, міліметр сюди - майже не впливає.
25.08.2017 00:16
Lukas
Цитата:
Сообщение от VoVaN Посмотреть сообщение
Нормально конвертувати плату в G-код мені наразі не вдалося
Имхо подойдет Арткам.
Заполнение на 7 минуте видео.

Ну а тебе скорее всего нужно будет все с точностью наоборот(в негативе), либо использовать позитивный фоторезист...
Если не подойдет, не пинай строго.

Почесав затылок, юзер дописал через 17 минут
Кстати, а лазер пленку оракал или скотч не сможет прожечь? можно по принципу гравировки резануть контуры, а потом отклеить области, которые нужно травить, только слишком грубо выйдет.
В этой теме более 30 ответов(а). Нажмите здесь, чтобы перезагрузить эту тему.

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать темы
Вы можете отвечать на сообщения
Вы не можете прикреплять файлы
Вы не можете редактировать сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Выкл.
Pingbacks are Выкл.
Refbacks are Выкл.

Время на сервере: 20:40.

Регистрация Справка Пользователи Календарь Сообщения за день

vBulletin 3, Copyright © 2000-2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Русский перевод: zCarot, Vovan & Co